Esoleo cennik 2020 - Aktualne ceny i oferty

Esoleo cennik 2020 - Aktualne ceny i oferty
Autor Filip Malinowski
Filip Malinowski29.12.2023 | 6 min.

Esoleo cennik zawiera aktualne ceny instalacji fotowoltaicznych w 2020 roku. W artykule znajdziesz porównanie kosztów różnych wielkości systemów, pakietów instalacyjnych oraz poszczególnych elementów oferowanych przez firmę Esoleo.

Kluczowe wnioski:
 • Cena instalacji fotowoltaicznej zależy od jej mocy, dlatego warto dobrać odpowiednią wielkość systemu do swojego zużycia energii.
 • Najpopularniejsze są pakiety instalacyjne od 3 do 10 kWp, które pozwalają na najszybszy zwrot inwestycji.
 • W ofercie Esoleo znajdziesz certyfikowane panele fotowoltaiczne renomowanych producentów w atrakcyjnych cenach.
 • Możliwe jest rozłożenie płatności na raty lub sfinansowanie inwestycji w formie leasingu.
 • Firma Esoleo udziela długoletnich gwarancji na zamontowane instalacje i zapewnia ich profesjonalny serwis.

Aktualne ceny instalacji fotowoltaicznych Esoleo w 2020 roku

Firma Esoleo od wielu lat projektuje i montuje instalacje fotowoltaiczne dla klientów indywidualnych i biznesowych. W ofercie znajdziesz Esoleo cennik zawierający aktualne ceny systemów fotowoltaicznych na rok 2020.

Koszt instalacji PV zależy przede wszystkim od jej mocy, czyli ilości zainstalowanych paneli słonecznych. Im większa moc instalacji, tym wyższa cena całkowita systemu. W praktyce najczęściej montowane są instalacje o mocy od 2 do 10 kWp dla domów jednorodzinnych oraz do 40 kWp dla firm i gospodarstw rolnych.

Warto jednak pamiętać, że zakup najtańszego, małego systemu nie zawsze się opłaca. Należy dobrać optymalną moc PV, która zaspokoi nasze realne zapotrzebowanie na prąd i pozwoli na maksymalne wykorzystanie wyprodukowanej energii na własne potrzeby. Inaczej nadmiar oddanej do sieci energii elektrycznej będzie źle rozliczany przez operatorów energetycznych.

Dlatego przed zakupem instalacji warto skorzystać z bezpłatnej konsultacji z doradcą Esoleo, który przygotuje darmową kalkulację oraz dobierze odpowiedni rozmiar systemu PV.

Porównanie pakietów instalacyjnych Esoleo

Firma Esoleo oferuje gotowe pakiety instalacyjne fotowoltaiki w promocyjnych cenach. W skład pakietu wchodzą najważniejsze elementy systemu PV: moduły fotowoltaiczne, falownik, konstrukcja montażowa, okablowanie i rozdzielnica prądu stałego DC.

Dzięki temu można kupić kompletny zestaw do montażu instalacji fotowoltaicznej w atrakcyjnej cenie. Poniższa tabela zawiera zestawienie przykładowych pakietów instalacyjnych Esoleo z podziałem na moc instalacji od 2 do 10 kWp.

Moc instalacji PV 2 kWp 4 kWp 6 kWp 8 kWp 10 kWp
Cena netto 8 900 zł 15 800 zł 22 700 zł 28 600 zł 35 500 zł

Jak widać wraz ze wzrostem mocy rośnie cena pakietu instalacyjnego. Kluczowe jest jednak to, że im większa moc instalacji PV, tym atrakcyjniejsza cena jednostkowa. Dlatego warto rozważyć zakup nieco większego systemu niż początkowo zakładaliśmy.

Różne możliwości finansowania zakupu systemu fotowoltaicznego Esoleo

Inwestycja w instalację fotowoltaiczną wiąże się z pewnym nakładem finansowym. Jednak Esoleo oferuje różne formy płatności, dzięki czemu zakup systemu PV jest dostępny dla każdego klienta.

Opcje finansowania zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej Esoleo:

 • Płatność gotówką - rabat 10%
 • Płatność w ratach 0% - rozłożenie kosztów nawet na 120 rat
 • Leasing - niskie miesięczne raty bez wkładu własnego
 • Kredyt EKO - atrakcyjne oprocentowanie z dotacją NFOŚiGW

Korzystne finansowanie pozwala na zmniejszenie kosztów inwestycji bez rezygnowania z wysokiej jakości sprzętu i usług. Warto omówić dostępne opcje z konsultantem Esoleo, który pomoże wybrać najlepsze rozwiązanie.

Ile kosztują panele fotowoltaiczne, falowniki i akcesoria w ofercie Esoleo?

Esoleo cennik zawiera także ceny poszczególnych elementów, które składają się na kompletny system PV. Dzięki temu można dokładnie sprawdzić, ile kosztują m.in. moduły fotowoltaiczne, falowniki, konstrukcje montażowe czy okablowanie.

Oto przykładowe ceny komponentów instalacji fotowoltaicznej Esoleo:

Produkt Cena netto
Panel JA Solar 330W 649 zł
Falownik Sofar 3,6 kW 2 390 zł
Konstrukcja dachowa lub gruntowa od 150 zł/panel
Okablowanie Solar ECOFLEX od 1,29 zł/m
Rozdzielnica DC od 1 250 zł

Firma współpracuje z wiodącymi producentami branży fotowoltaicznej i oferuje certyfikowane, wysokiej jakości komponenty PV w konkurencyjnych cenach. Można w łatwy sposób samodzielnie skompletować instalację fotowoltaiczną lub zamówić gotowy pakiet.

Jaką moc instalacji fotowoltaicznej wybrać w 2020 roku?

Esoleo cennik 2020 - Aktualne ceny i oferty

Wielkość instalacji fotowoltaicznej, wyrażona w kWp, zależy od kilku czynników i powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb. Oto najważniejsze kryteria doboru optymalnej mocy systemu PV:

 • Roczne zużycie prądu - im większe, tym większa zasadna moc instalacji PV
 • Powierzchnia dostępnego dachu lub działki - ogranicza maksymalną ilość paneli
 • Wielkość gospodarstwa domowego - zapotrzebowanie na energię elektryczną
 • Możliwości finansowe - wyższa moc to wyższa cena inwestycji

Optymalny rozmiar instalacji to taki, który pozwoli na najefektywniejsze wykorzystanie wyprodukowanej energii elektrycznej na potrzeby własne. W 2020 roku najpopularniejsze są instalacje fotowoltaiczne o mocy od 4 do 8 kWp dla domów jednorodzinnych.

Gwarancja i serwis instalacji fotowoltaicznych Esoleo

Firma Esoleo zapewnia wysoką jakość montowanych instalacji fotowoltaicznych, o czym świadczą udzielane gwarancje:

 • Gwarancja na sprawne działanie systemu PV - 20 lat
 • Gwarancja na panele fotowoltaiczne - 12 lat
 • Gwarancja na falownik - 5 lat (możliwe rozszerzenie do 20 lat)

Esoleo zapewnia również profesjonalny serwis zamontowanych instalacji PV. W razie jakichkolwiek problemów technicznych zadzwoń do serwisu Esoleo, a wykwalifikowany technik zdalnie zdiagnozuje usterkę, a w razie konieczności dojedzie na miejsce i bezpłatnie usunie awarię w ramach obowiązującej gwarancji.

Dzięki temu możesz cieszyć się sprawnym i bezawaryjnym systemem fotowoltaicznym przez długie lata. To gwarancja niezawodności i bezpieczeństwa każdej inwestycji w fotowoltaikę z Esoleo.

Podsumowanie

W artykule przedstawiliśmy aktualny Esoleo cennik na rok 2020 z cenami instalacji fotowoltaicznych. Dowiedzieliśmy się, że na koszt systemu PV największy wpływ ma jego moc, czyli liczba zamontowanych paneli. Przeanalizowaliśmy ofertę gotowych pakietów instalacyjnych Esoleo w promocyjnych cenach od 2 do 10 kWp.

Omówiliśmy także poszczególne elementy składowe instalacji PV, takie jak moduły, falowniki i akcesoria z aktualnym Esoleo cennik 2020. Podpowiedzieliśmy jak dobrać optymalną moc systemu fotowoltaicznego, aby maksymalnie wykorzystać wyprodukowaną energię na potrzeby własne. Na koniec przedstawiliśmy zakres udzielanych gwarancji, które zapewniają bezawaryjne działanie instalacji PV przez długie lata.

Teraz dysponujesz pełną wiedzą na temat aktualnych cen, kosztów poszczególnych elementów, konfiguracji systemu i możliwości finansowania inwestycji w fotowoltaikę Esoleo. Pozwoli Ci to podjąć świadomą decyzję o wyborze i zakupie odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej w 2020 roku.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji z naszymi specjalistami, którzy chętnie pomogą dobrać instalację PV idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości. Wystarczy zadzwonić lub wypełnić formularz kontaktowy na stronie Esoleo.

Najczęstsze pytania

Optymalna moc instalacji fotowoltaicznej w domu jednorodzinnym to zazwyczaj 5-8 kWp. Pozwala to pokryć roczne zapotrzebowanie na prąd przeciętnej 4-osobowej rodziny. Przed wyborem konkretnej mocy warto jednak skonsultować się z ekspertem, który doradzi najlepsze rozwiązanie na podstawie zużycia prądu i dostępnej powierzchni montażowej.

Standardowy montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu domu jednorodzinnego zajmuje zazwyczaj 1-2 dni. Kluczowe prace, takie jak instalacja konstrukcji i paneli PV, podłączenie okablowania i uruchomienie falownika można wykonać sprawnie w ciągu jednego dnia roboczego. Cały proces jest szybki i bezproblemowy.

Standardowo firmy fotowoltaiczne udzielają następujących gwarancji: na panele PV - 12 lat, na falownik - 5 lat, na montaż i sprawne działanie całego systemu - 10 lat. Okres gwarancji może jednak być dłuższy w zależności od produktów i producenta. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie sprawdzić warunki gwarancji na poszczególne elementy.

Nie, instalacja fotowoltaiczna na dachu budynku mieszkalnego nie wymaga pozwolenia, a jedynie zgłoszenia w starostwie. Montaż paneli słonecznych traktowany jest jako montaż urządzeń, a nie przebudowa, więc nie ma obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę.

Instalacja PV przynosi wiele korzyści, m.in. redukcję rachunków za prąd nawet do 90%, uniezależnienie się od podwyżek cen energii, zwiększenie wartości nieruchomości, ulgi podatkowe, możliwość sprzedaży nadwyżek energii do sieci oraz ekologiczne i neutralne źródło zasilania. To najszybszy zwrot z inwestycji w OZE.

5 Podobnych Artykułów

 1. Cena 2 kWh - Najniższa Cena Za Prąd Dla Gospodarstw Domowych
 2. Falownik Growatt - Opinie i porównanie
 3. Cennik Enea - najlepsze taryfy energii elektrycznej
 4. Dom zeroemisyjny - energooszczędny i ekologiczny
 5. Cena energii z fotowoltaiki - Fotowoltaika z magazynem energii cena
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły